Voodi on koht, kus saab alguse muinasjutt imelisest unest!

Kui ühel hommikul ärkad uimasena, silmad paistes ja sooviga pea taas padjale panna ning tekk üle pea tõmmata, siis tõenäoliselt on miski Sinu ööune rikkunud. Võimalusi on palju, mis unetust tekitab: kas annab märku mõni tervisehäda, kogunenud on probleemid tööga, lastega või suhetes, järsku rikkusid unerežiimi mõne peo, reisi või filmiga või sai liiga hilja veel tass kanget kohvi joodud.

Kuna elu nõuab oma osa tuleb vaatamata unetule ööle ikkagi liiklusesse tormata, lapsed kooli- lasteaeda viia, ise tööle minna ja terve päeva ka tööd teha. Vähe leidub tööandjaid, kes Sinu “padjanägu” nähes ütleksid:” Oi, kullake, mine koju puhkama!” Kui oled erinevate nippide ja trikkidega oma päevatöö siiski kuidagi ära teinud, teed peale tööd hommikused toimetused tagurpidi järjekorras uuesti. Näpistad aega poes käimiseks, toidu tegemiseks ja jõuad ehk trennigi aga õhtul seisad silmitsi ärevusega, mis ei lase uinuda või muudab unenäod painajalikeks.

Hea uni

Une ja magamise kohta on tehtud lugematu arv uuringuid ja see ei ole asjata. Head und võrdsustatakse kulla väärtusega. Mõtle viimasele hea unega ööle ja tuleta meelde milliseks kujunes järgmine päev?

Une teadlased väidavad teostatud uuringute põhjal, et ebapiisav uni tekitab mäluhäireid, stressi, depressiooni jne. Järgmised teadlased soovitavad uinumiseks erinevaid meetodeid: tervislik toitumine, liikuv eluviis ja pinge-vaba elu. Kas suudad endale sellise elu tagada? Paljud meist ei suuda täpselt järgida teadlaste antud juhiseid. Või noh…me kõik oleme ju inimesed. Ja me eksime!

On aga midagi, mida me saame enda paremaks uneks teha ja see on meie magamistuba. Me saame muuta oma magamistoa selliseks, et meil ei tuleks mõttessegi sinna minna koos oma probleemide ja muredega. Me saame teha magamaminekust rituaali, mis tagab kõige värskema une. Me valmistume sisenema pühapaika – magamistuppa.

Magamistuba kui pühapaik

Magamistoa pühapaik on Voodi! just nimelt suure algustähega, kuninglik kõrgus ja püha altar. Võibolla on tal isegi nimi. Sest Sinu Voodi on see millest algab hea unega öö ja võrratult kaunis järgmine päev.

Üks tegevpsühholoog on öelnud:

Voodit võib kasutada ainult magamiseks ja seksimiseks! Kõik muu on seal keelatud. Sinna ei võeta kaasa raamatuid, telekaid, ajalehti, töiseid muresid ega väikeseid lapsi. Kõik need jäävad voodist välja.”

Usutavasti võib meelekindlus väikeste laste puhul veidi kõikuma lüüa aga muud “vidinad” on kontrollitavad. Ainus mis magamistoas tähtis on, on voodi, madrats, voodipesud ja Sina ise. Kui voodi ja madrats on valitud just Sinu keha, magamisasendit ja unevajadust arvesse võttes on rahuliku öö jaoks juba pool tehtud. Lisame veel sooja teki ning mugavad padjad, puhtad linad ja padjapüürid ning muinasjutt imelist unest võib alata.