Hoia oma voodi värske!

Mitte miski ei ole meeldivam, kui pärast pikka päeva heita värskete linade vahele voodisse puhkama, mis Sind magusasse unne suigutab! On palju kordi räägitud, et veedame üks kolmandik oma elust magades, mistõttu on eriti oluline oma pesa eest hoolt kanda. Voodipesu igapäevane vahetamine oleks liialt ajamahukas, mistõttu oleme kokku pannud mõned nipid, kuidas voodi võimalikult kaua värske hoida.

Tolmulestad armastavad magamistuba. Higistamine, surnud naharakud ja kuumus on need, mis loovad tolmulestadele ideaalse elukeskkonna. Neid ei ole näha, kuid ühe madratsi sees võib olla umbes kaks miljonit tolmulesta. Tolmulestad aga võivad põhjustada erinevaid haigusi ning on eelduseks erinevate allergiate tekkimisel. Seega tuleks teha kindlaks, et magamistuba on lisaks ka tuulutatud.

Madrats

Madratsit tuleks pöörata regulaarselt. Seda tehes hoiad madratsi värske ning see säilitab paremini oma kuju. Lisaks soovitame kasutada ka madratsikaitset, mis kaitseb madratsit plekkide eest ning mida saab pesta nii tihti, kui on vajadust.

Padi

Padi on see, mis puutub Sinu näoga kokku umbes 8 tundi ööpäevas. Sellele kogunevad surnud naharakud, higi ja bakterid. Patju tuleks pesta vähemalt kaks korda aastas, et eemaldada nii mustus kui ka bakterid. Paljud padjad on masinpestavad, mistõttu tuleks seda võimalust kasutada. Jälgida tuleb vaid padjal olevat etiketti, et padi saaks pestud nii, nagu ette nähtud. Sellisel juhul säilitab padi enda omadused. Ära vii patja keemilisse puhastusse, sest nii on raske padja sisse jäävaid kemikaale eemaldada ning neid ei soovi keegi enda une ajal sisse hingata.

Voodipesu

Soovituslik on voodipesu vahetada korra nädalas. Voodipesu tuleks pesta vähemalt 60 kraadi juures, sest madalam temperatuur ei hävita tolmulestasid. Kui aga kodune pesumasin ei võimalda nii kõrget temepratuuri, tuleks võimaluse korral voodipesu ööseks, enne selle pesemist, asetada sügavkülmikusse – selle efekt on sama, mis pesu pesemine 60 kraadises või kõrgema temperatuuriga vees. Enne puhaste voodilinade vahele heitmist, tuleks kindlasti käia duši all. Voodilinu saab värskendada ka lavendliga – lihtsalt lisa veele juurde mõni tilk oma lemmik eeterlikku õli.

Tekk

Enamik tekke on masinpestavad, mistõttu tuleks seda pesta vähemalt korra aastas. Tekil tuleks lasta kuivada loomulikult, eemal otsesest kuumusest.

Lisaks tuleks vältida voodis söömist ja näksimist. Söömine voodis loob ideaalse keskkonna bakteritele. Ka kardinaid magamistoas tuleks regulaarselt pesta, sest kardinatele kogunenud tolm põhjustab tolmulestade tekke.