Kas ja kuidas valida kattemadratsit?

Mis on kattemadrats?

Kattemadrats on voodi osa, mis asetseb vedrumadratsi peal, et pakkuda täiendavat mugavust (Teile) ja kaitset (Teie madratsile). Kattemadrats pikendab madratsi eluiga, suurendab selle pehmust või tugevust ning parandab unekvaliteeti. 

Milleks on kattemadrats vajalik? 

Kattemadrats pikendab vedrumadratsi eluiga vähendades survet vedrudele. 

  • Kui kombineerida see vedrumadratsi korrapärase ümberpööramisega, siis pakub voodi täielikku tuge pikki aastaid. 

Kattemadrats annab lisamugavust. 

  • Õigesti valitud kattemadrats tagab rahuliku une, aitab kehal lõõgastuda, veresooned ei ole kokku surutud ning öö jooksul ei pea end pidevalt keerama, et leida mugavat asendit. 

Madrats jääb puhtaks ja värskeks

  • Kattemadrats takistab tolmu ja mustuse sattumist madratsisse, mis tähendab, et see püsib kauem puhas ja värske. Meie valikus olevate kattemadratsite ümbriskotid on eemaldatavad ja masinpestavad.

Kattemadratsiga saab muuta madratsi tunnet. 

  • Kui vedrumadrats tundub liiga kõva, võib pehmem kattemadrats aidata madratsi tunnet pehmendada. Sama kehtib ka siis, kui on vaja oma madratsile veidi rohkem tuge. Tugevama tunnetusega kattemadrats pakub ka otsitavat lisatuge.

Lühidalt öeldes saab kattemadratsiga muuta olemasoleva madratsi tunnet, parandada selle mugavust magamise ajal ja pikendada madratsi eluiga.

Mida jälgida kattemadratsi valimisel?
Kattemadratsi sisu

Kõigepealt oleks vaja teada, kas on soov voodi tunnetus muuta tugevamaks või pehmemaks. Ideaalne on selline kattemadrats, millel lamades keha vajub sinna sisse, aga on tunda tuge selgroole. Tuleks jälgida, et kattemadrats võtaks keha kuju mitte vastupidi. 

Kui eelistatakse pigem kõvemat kattemadratsit, siis võiks proovida Latexit või Seasonit. Kui aga eelistada pehmemat, sobib väga hästi Talalay LatexLatex Pulse või Visco

Latex sisuga kattemadrats sisaldavad looduslikku kummipuu vahtu, mis on väga vastupidav tolmulestadele ja bakteritele. Latex kattemadrats pakub palju tuge, kuid ei pruugi olla ideaalne neile, kes eelistavad pehmemat voodit. 

Season on latex, mille sisu ühele poole on lisatud jahutavaid osakesi. Seda kattemadratsit saab kasutada kahte pidi – üks pool annab mõnusa jahutava tunde ja teine pool hoiab sooja. 

Viscoga kattemadrats pakub head mugavuse ja toe tasakaalu. See on pehme, kuid samas toetav. Mäluvaht kohandub hästi keha järgi ning jaotab magaja raskuse ühtlaselt vähendades survet liigestele. 

Kattemadratsi ümbriskate

Soovitame valida madratsi, mille ümbriskatet on võimalik eemaldada ja pesta. Samuti on oluline uurida kanga koostist. Hea koostisega ümbris on umbes pooles ulatuses sünteetiline ning pool looduslik. See tagab katte püsimise vormis, lihtsustab selle hooldamist ning annab mõnusa pehme tunnetuse katsudes. 

Magamisasend

Kui enamasti magada külili, sobivad paremini pehmema sisuga kattemadratsid, kus keha saab vajuda kattemadratsi sisse nii, et selgroog oleks sirges asendis. Kui magada pigem selili või kõhuli, siis tuleks eelistada tugevama tunnetusega kattemadratsit. Oluline on jälgida, et keha vajuks piisavalt madratsisse, vastasel juhul vajutab keharaskus verevarustuse õla ja puusa all kinni ning keha sunnib tihti vahetama asendit. 

Üldine tunnetus

Seejärel asu võrdlema kui mugav tundub valitud kattemadratsil lamamine, kasuta patja, mis mõnusalt pead ja kaela toetab, proovi erinevaid asendeid, ära kiirusta. Testi võrdluseks vähemalt kolme erinevat kattemadratsit. Õigesti valitud kattemadrats annab rahuliku une, aitab kehal lõõgastuda, meie veresooned ei ole kokku surutud, öö jooksul ei ole vaja pidevalt mugavat asendit otsida ning leevenevad tervisemured, nt. puusa- selja- ja õlavalu.

Millised on parimad kattemadratsid?

Meie klientide lemmik on Royal vedrudega kattemadrats, mis pakub parimat tuge sügava ja lõdvestunud une jaoks. Madratsi taskustatud vedrude süsteem on unikaalne, sest muudab madratsi paindlikuks, laseb keharaskusel ühtlaselt jaotuda ning toetab keha kogu öö, nii et selgroog oleks loomulikus asendis, lihased pingevabad, liigesed pole kokkusurutud ja vereringe pole häiritud. Delux Royal on ortopeediliste omadustega avaldades kerget massaaži mõju. 

Lisaks Royalile on meie valikus täiesti uudne kattemadrats Latex Pulse, mis on pehmem, vastupidavam, tugevam ja kõige paremini ventileeritav latex, mis on kunagi tehtud. Sobib ideaalselt kõigile, kes eelistavad puhast ja tervislikku unekeskkonda. Latex Pulsel on täiesti ainulaadne rakustruktuur, kus on miljonid väikesed õhumullid, tagades suurepärase ventilatsiooni ja tervisliku unekeskkonna.

Kattemadrats Royal
Veel kasulikke nõuandeid

Lisaks kattemadratsile soovitame kasutada madratsikaitset, mida on lihtsam pesta ning millega saab pikendada kattemadratsi kasutusiga. See kaitseb kattemadratsit niiskuse, tolmulestade ja bakterite eest. Meie valikus on kaks erinevat madratsikaitset.

Kattemadratsid kestavad olenevalt materjalist ja hooldusest eeldatavasti 5-10 aastat. Soovitame seda aeg-ajalt pöörata, et materjalid saaks taastuda. Ümbriskoti pesemisel on oluline jälgida pesuetiketi juhiseid ning seda niiskena tagasi õigesse vormi venitada. 

Kui Sul tekkis küsimusi või tahaksid teada, milline kattemadrats just sulle kõige paremini sobib, varu piisavalt aega proovimiseks. Oled oodatud Delux Dreamsi salongi, kus Sulle kõiki võimalusi meeleldi tutvustatakse.

Parem uni, parem elu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga