Mine tagasi

Vaip Khurjeen 213×301 cm

Sõna ‘Khurjeen või Khorjeen’ tähendab dari / farsi keeles ‘sadulakott’. Põhjus, miks nad selle nime valisid, on sadulakottide mustri / stiili tõttu.

Khurjeeni vaipu koovad türkmeeni ja hazara hõimud Afganistani kesk- ja põhjaosades. Vaipade disain ja mustrid on võetud sadulakottidest, millel on ka erinevad soojad värvid ja sirged ribad. Khujeeni vaibad on ainulaadsed oma mustri ja peene kujunduse tõttu, kuhu on lisatud spetsiaalselt kaasaegseid ja traditsioonilisi kujundusi.

Kõik villased lõngad on käsitsi kedratud ja värvitud, kasutades ainult looduslikke värvaineid nagu košenill ja indigo, mis lisab nende dramaatilist ja elavat välimust. Kui need on Afganistanis puuvillasest lõimast alusele värvitud ja sõlmitud, transporditakse vaibad Pakistanisse, kus need on asjatundlikult viimistletud, sealhulgas pestud ja korrastatud.

 

Tootmine: sõlmitud käsitsi

Päritolu: Afganistan

Suurus: 213×301 cm

Sõlme tihedus: 170 000 sõlme/m2

Paksus: 8-10 mm

Koostis: vill / puuvill

Vanus 20-50 aastat

HIND

2,826.00 

  • 14 päevane tagastusõigus
  • 100% rahulolugarantii
  • Transport üle Eesti!

Pakume suurepärast valikut erakordsetest käsitöövaipadest.

Meie idamaiste vaipade kollektsioon sisaldab nii vanu kui ka uusi eksemplare.

Oleme uhked, et saame pakkuda kaunist valikut käsitsi sõlmitud idamaisetest vaipadest, Pärsiast, Iraanist, Türgist, Afganistaanist, Indiast, Pakistanist. Kõik meie vaibad pärinevad erinevatest kultuuridest. Neid valmistavad käsitöömeistrid, kes kasutavad sajandite jooksul edasi pärandatud traditsioonilisi tehnikaid, tagades parima kvaliteedi ja pikaealisuse, mida tänapäeva massitootmise ühiskonnas harva näeme.

Suurus

213×301 cm

Koostis

vill/ puuvill

Tootmine

käsitsi sõlmitud

Päritolu

Afganistan

Paksus

8-10 mm

Sõlme tihendus

170 000 sõlme/m2